Büyükelçi Ayşegül Kandaş: “Türkiye Maarif Vakfı Afrika’da 20’nin üzerinde ülkede okulları devraldı ve yeni okullar açtı”

29.09.2022Türkiye’nin Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Ayşegül Kandaş, FETÖ okullarının kapatılması için temaslarının aralıksız sürdüğünü belirterek, “Türkiye Maarif Vakfı'nın Johannesburg'da bir temsilciliği var. Bu konudaki mücadelemiz devam ediyor.” dedi.

FETÖ’nün Güney Afrika’da okullarının, sivil toplum kuruluşlarının ve savunma sanayi firmalarının bulunduğunu aktaran Kandaş, “Okulların kapatılması için temaslarımız oldu. Türkiye Maarif Vakfının Johannesburg’da bir temsilciliği bulunuyor. Sırf Afrika’da 20’nin üzerinde ülkede devraldığı ve açtığı okullar var. Güney Afrika da bunlardan biri. Johannesburg’da ilkokuldan lise sona kadar bir okul açtı. Cape Town’da bir okul açma hazırlığı devam ediyor. Bu da inşallah okulları artacak. Türkiye Maarif Vakfı, eğitiminin kalitesini artırdığımız takdirde burada önemli bir ilerleme kaydedeceğiz, onlara önemli bir alternatif sunacağız. Hem okulların kapatılması hem daha kaliteli eğitim sunan okulların açılması bağlamında mücadelemiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

Video Title