Arnavutluk Maarif Okulları Başarılarıyla Öne Çıkıyor

10.01.2022Her yıl birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katılan Arnavutluk Maarif Okulları elde ettiği derecelerle adından söz ettiriyor. Sadece Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda şu ana kadar 92 öğrenci dereceye girerek madalya almaya kazandı.

Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk Maarif Okullarından mezun olan Uljad Berdica, Oxford Üniversitesi tarafından üstün başarılı lisansüstü öğrencilere 120 yıldır verilen Rhodes Classof 2022 bursunu almaya hak kazandı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arnavutluk Ülke Temsilcisi Mesut Özbaysar, ülkede 3. yılını tamamlayan Maarif Okullarının elde ettiği başarılarla farkını ortaya koyduğunu dile getirerek “Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin böylesine güzel başarılar elde etmesi bizleri gururlandırıyor. Tiran Maarif New York Okullarının Arnavutluk Milli Eğitim Bakanlığınca en iyi özel okul ilan edilmesinin de bunun kanıtı.” dedi.

Birçok alanda ilklere imza atan Arnavutluk Maarif Okulları, geçtiğimiz yıl boyunca da ücretsiz olarak online lise bitirme sınavına hazırlık kursu düzenledi. Arnavutluk’ta ilk defa Maarif Okulları tarafından düzenlenen bu kurs sayesinde Arnavutluk’un ücra köyleri de dahil olmak üzere tüm öğrenciler pandemiye rağmen lise bitirme sınavına hazırlanma imkânı buldu.

Arnavutluk Maarif Okulları pandemi döneminde de Arnavutluk Milli Eğitim Bakanlığına uzaktan eğitim sürecinde öğretmenleri ile destek oldu. Bakanlığın TV kanalları aracılığıyla sunduğu online derslerin birçoğu Maarif Okulları öğretmenleri tarafından verildi.

DİĞER HABERLER

Video Title