Pakistan Bürokrasisinden, Maarif Vakfı İftarına Yoğun İlgi

24.05.2019

Türkiye Maarif Vakfı Pakistan Direktörlüğü ülke bürokrasini iftarda buluşturdu.

Başkent İslamabad'daki Maarif okulda düzenlenen iftara, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliği Müsteşarı Hüseyin Emrah Kurt, Türkiye Maarif Vakfı PakTürk Maarif Okulları İdari İşler ve Finans Direktörü Zekai Özgün, Pakistan Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi ve çeşitli kurum ve sivil toplum örgütlerinden üst düzey yöneticiler katıldı.

İftar öncesi konuşan Kurt, ramazan ayının paylaşma ayı olduğunu belirterek, "Bu ayda sadece yemeğimizi değil ramazanın getirdiği mutluluğu da komşularımızla, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla paylaşmalıyız. Bugün bize ramazanın mutluluğunu önemli misafirlerle paylaşma fırsatı veren Türkiye Maarif Vakfına Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliği adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Özgün de Türkiye Maarif Vakfı okullarının, 35 ülkede hizmet verdiğini dile getirerek, vakfın amacının uluslararası ve yerel değerleri birleştirmek olduğunu söyledi.

Türkiye ve Pakistan'da ramazanın benzerlikler gösterdiğini ifade eden Özgün, "Camileri ziyaret etmek dışında insanların gösterdiği cömertlik, yardımseverlik ve nezaket bize evimizdeki ramazanlar gibi hissettiriyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından misafirlere iftarda Pakistan'a özgü yemek, tatlı ve içecekler ikram edildi.

BENZER HABERLER

Video Title